Osmani sot merr pjesë në inaugurimin e presidentit të ri të Malit të Zi - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani sot merr pjesë në inaugurimin e presidentit të ri të Malit të Zi

NULL NULL
20.05.2023 09:44
Vjosa Osmani

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, do të merr pjesë sot në inaugurimin e presidentit të ri të Malit të Zi, Jakov Milatoviq.

Osmani, me ftesë të autoriteteve malazeze, pas betimit që pritet ta japë Milatoviq, krahas homologëve të rajonit, do të marrë pjesë edhe në pritjen zyrtare të presidentit të sapozgjedhur.

“Presidentja Osmani ka theksuar se pjesëmarrja në këtë ceremoni është riafirmim i përkushtimit të vazhdueshëm për miqësi dhe bashkëpunim në rrugën e përbashkët euroatlantike të Republikës së Kosovës dhe Malit të Zi”, thuhet në njoftimin e presidencës, transmeton Klankosova.tv.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS