Osmani pret Power, pjesë e takimit edhe Hovenier - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani pret Power, pjesë e takimit edhe Hovenier

NULL NULL
13.05.2023 08:32
Osmani - Power

Presidentja vendit, Vjosa Osmani, ka takuar administratoren e Agjencisë Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID), Samantha Power.

Pjesë e këtij takimi është edhe ambasadori amerikan në Kosovës, Jeffrey Hovenier, njofton Klankosova.tv.

Pas takimit, Osmani dhe Power pritet që të deklarohen për medie.

Power dje është takuar edhe me kryeministrin Albin Kurti, ku kanë shpallur ankandin e parë për parkun me energji solare me kapacitet prej 100MW.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.