Osmani përkujton viktimat e masakrës së Belegut të Deçanit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani përkujton viktimat e masakrës së Belegut të Deçanit

NULL NULL
29/03/2022

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka përkujtuar viktimat e masakrës së Belegut të Deçanit në 23 vjetorin këtij krimi të përgjakshëm nga forcat serbe.

Ajo shkruan se nuk do ndalen asnjëherë për të kërkaur drejtësi për ta, përcjell Klankosova.tv.

”Prej më shumë se dy dekadash, 34 të vrarë në këtë masakër mbeten në listat e zhdukurve me dhunë. Të rënët do t’i kujtojmë përherë, ndërkaq për të zhdukurit me dhunë do t’i vazhdojmë përpjekjet që fati i tyre të zbardhet, e familjet ta kenë një vendprehje për ta. Të vrarët dhe të zhdukurit me dhunë në Beleg janë e vërteta e luftës sonë, e cila do të vuloset kur autorët e krimit të nxirren para drejtësisë. Në kërkim të drejtësisë për ta, nuk do të ndalemi asnjëherë”, ka theksuar Presidentja Osmani.