Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani paralajmëron takim me opozitën për draft-statutin e Asociacionit

NULL NULL
06.12.2023 15:41
Draft statuti i Asociacionit

Presidentja  Vjosa Osmani ka paralajmëruar një takim me partitë opozitare në lidhje me draft-statutin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe.

Ajo tha se pas dorëzimit të drafit edhe tek partitë opoziare do t’i thërras të njëjtat në takim ditëve më vijim për t’i marrë shqetësimet e tyre sa i përket draftit të dorëzuar nga euro-amerikanët, raporton KP, transmeton Klankosova.tv.

Sa i përket nisjes së peticionit për largimin e kryetarëve të katër komunave veriore, Osmani tha se nuk ka asnjë informatë zyrtare sa i përket kësaj.

Këto komente, ajo i i bëri pas pjesëmarrjes në konferencën për Integritetin e Informacionit të organizuar nga NDI.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.