Osmani në Vjenë flet për momentumin e ri për integrimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani në Vjenë flet për momentumin e ri për integrimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare

NULL NULL
30.03.2023 15:03
Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është duke qëndruar për vizitë në Vjenë të Austrisë.

Ajo do të flasë sot për momentumin e ri të integrimit ndërkombëtar të Kosovës, si dhe për zhvillimet e fundit në vend, rajon dhe Evropë, në një ligjëratë dhe bashkëbisedim të organizuar nga Akademia Diplomatike e Vjenës. Instituti Austriak për Politikat Evropiane dhe të Sigurisë, si dhe Ambasada e Kosovës në Austri.

Paneli fillon në orën 18:00 dhe do të transmetohet drejtpërdrejt në këtë link: https://www.youtube.com/watch?v=_yli0s3P5A8.