Osmani: Masakra e Buchas në Ukrainë është një kujtesë e qartë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani: Masakra e Buchas në Ukrainë është një kujtesë e qartë

NULL NULL
01.04.2023 11:46
Bujar Osmani

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, ka folur në lidhje për 1-vjetorin e çlirimit të qytetit ukrainas Bucha, nga pushtuesit rusë.

Osmani ka thënë se masakra në Bucha sipas tij, është një kujtesë e qartë se paqja dhe dinjiteti njerëzor nuk janë të mirëqenë, transmeton Klankosova.tv.

“Dje e shënuam 1-vjetorin që kur mbrojtësit ukrainas dëbuan pushtuesit rusë nga qyteti i Buchas, ku u vranë mbi 460 persona. Kjo masakër është një kujtesë e qartë se paqja dhe dinjiteti njerëzor nuk janë të mirëqenë”, ka shkruar Osmani në Twitter.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.