Osmani: Liberalizimi i vizave për Kosovën, fitore për demokracinë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani: Liberalizimi i vizave për Kosovën, fitore për demokracinë

NULL NULL
18.04.2023 13:11
Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, i është gëzuar vendimit final për liberalizmin e vizave për Kosovën.

Osmani tha se kjo nuk është vetëm fitore për vendin tonë, por është fitore për demokracinë.

“Ky vendim është meritë e popullit të Kosovës, vendosmërisë së pashembullt të treguar përgjatë viteve, pavarësisht vonesave dhe padrejtësive të ndryshme”, tha Osmani.

E para e vendit shtoi se qytetarët tanë më në fund do të ndihen të barabartë me të tjerët.

“Tanimë, lëvizja në shtetet evropiane është më e lehtë, familjet tona janë më afër dhe mundësitë për avancim e bashkëpunim më të mëdha”, tha ai.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.