Osmani: Kosova do të jetë më afër BE-së pas 1 janarit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani: Kosova do të jetë më afër BE-së pas 1 janarit

NULL NULL
nga Liridona Gashi 25.05.2023 13:59
Vjosa Osmani

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se Kosova do të jetë edhe më afër Bashkimit Evropian nga 1 janari i vitit të ardhshëm kur do të liberalizohen vizat.

“Përgjatë muajit të fundit kemi marrë hapa vendimtar për ta sjellur Kosovën më afër BE-së kjo është udhëhequr nga vullneti i populli tonë dhe përcaktimi i ynë për të ardhmen dhe për vlerat të cilat na bashkojnë”.

“Andaj mbes me shpresë që ky angazhim të mbetet proaktiv edhe nga ana e partnerëve evropian dhe që politika e zgjerimit të shihet edhe si mundësia e vetme për një Evropë të tërë të lirë, e në paqe”, ka thënë Osmani në një konferencë për media./Klankosova.tv