Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani kërkon që të ketë sa më shumë rrugë me emra të grave

NULL NULL
08.03.2023 11:53

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, gjatë fjalimit para asamblistëve të Kuvendit Komunal të Prishtinës, e quajti një emergjencë kombëtare feminicidin që duhet trajtuar.

“Të ketë sa më shumë emërtime të reja të rrugëve me emra të grave, e sa më shumë gra të kenë të drejtën e pronës”, u shpreh presidentja Osmani.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.