Osmani e ambasadori britanik flasin për zhvillimet e fundit në vend dhe rajon - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani e ambasadori britanik flasin për zhvillimet e fundit në vend dhe rajon

NULL NULL
27/05/2022

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, sot ka pritur në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott.

Në takim me ambasadorin Abbott, Osmani ka diskutuar për zhvillimet e fundit në vend, rajon dhe kontinentin evropian, duke përfshirë koordinimin në politikën e jashtme.

Presidentja ka falënderuar ambasadorin britanik për përkrahjen e vazhdueshme të Mbretërisë së Bashkuar për Kosovën.