Osmani dhe Dendias, flasin për dialogun Kosovë-Serbi - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Osmani dhe Dendias, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

NULL NULL
12.03.2023 12:22
Vjosa Nikos

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është deklaruar pas takimit me ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias.

Osmani tha se me Dendiasin kanë diskutuar edhe për dialogun Kosovë-Serbi dhe përkushtimin e forcimit të bashkëpunimit mes Kosovës dhe Greqisë.

“Kosova vazhdon të jetë e angazhuar për paqe afatgjate në rajon, forcim të demokracisë dhe integrim të plotë në institucionet euroatlantike”, tha Osmani.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.