OSBE: Të shmanget eskalimi - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

OSBE: Të shmanget eskalimi

NULL NULL
09/05/2015
Mariane Berec, zëvendësshefje e Misionit, ka kërkuar nga të gjitha palët që të përmbahen

Misioni i OSBE-së në Shkup është shprehur i shqetësuar me situatën në Kumanovë.

Mariane Berec, zëvendësshefe e Misionit, ka kërkuar nga të gjitha palët që të përmbahen, transmeton Klan Kosova.

“Besojmë se siguria e popullsisë lokale është e një rëndësie thelbësore. Jemi në kontakt të vazhdueshëm me të gjitha palët relevante dhe kërkojmë nga qytetarët dhe partitë politike të mbesin të qetë”.

“Gjëja më e rëndësishme është të shmanget eskalmi që mund të çojë në dhunë”.