Opozita thërret interpelancë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Opozita thërret interpelancë

NULL NULL
21/05/2015
Opozita e thërret në interpelancë kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa.

Shefja e grupit parlamentar të AAK-së,Donika Kadaj-Bujupi në ekspozenë e saj shprehu kërkesën e tre partive  opozitare që po kërkojnë në këtë interpelancë përgjigje për sistemin e drejtësisë, sistem ky i cili sipas opozitës ka dështuar.

Sipas saj Kosova është zhytur në  krim dhe korrupsion, duke i përmendur një sërë dështimesh dhe duke akuzuar qeverinë dhe ministrin e drejtësisë, Hajredin Kuçi për degradim të sistemit të drejtësisë