Opozita 100 mijë, Policia 8000 (VIDEO)

Opozita 100 mijë, Policia 8000 (VIDEO)

NULL NULL
5 vjet më parë

Sipas policisë së Kosovës nurmi i protestuesve në protestën e së shtunës nuk ishte më i madh se tetë mijë veta, njofton Klan Kosova.

Këtë e konfirmoi zëdhënësi i policisë, Baki Kelani, në një konferencë për media.

Ai shpagoi përse iu desh policisë të ndërhynte.

Kelani tha se disa protestues ishin të dhunshëm dhe nuk zgjodhën mjete në shpërfaqjen e dhunës, duke lënduar kështu edhe policë e qytetarë.

Kronikë nga Lirim Mehmetaj.