19:48, 14 Maj 2019

Roger Federer, njëzet herë kampion i Grand Slam, ka kritikuar hapur organizatorët italianë për dyfishimin e çmimeve të biletave pasi u konfirmua se do të luajë atje.

Federer, i cili ka një ndeshje kundër Joao Sousa të Portugalisë para se të fillojë turneun e tij, tha se vendimi ishte “zhgënjyes”, duke iu referuar çmimit të biletave.

“Ata e bënë atë në një mënyrë sikur ata i shpërblenin tifozët që blenë biletat më herët, gjë që është e çuditshme”, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

“Unë me të vërtetë shpresoj se kjo nuk do ta zbehë faktin se jam shumë i lumtur që jam këtu. Do të ketë turma të mira me shpresë dhe atmosferë të mirë”.

Zvicerani Roger Federer mund të përballet me kampionin e tetëfisht Rafael Nadal, në gjysmëfinale në Romë.

Konkurs Pune

Lexo më shumë