20:31, 13 Janar 2020

Emërimi i Sulltanin të Ri arab solli udhëheqësit botëror në Oman.

Ishte kryeministri britanik Boris Johnson dhe Princi Charles të parët  ata që  arritën në Muscat për të takuar sundimtarin e ri të Omanit, Sulltan Haitham, njofton Klan Kosova.

Kjo vizitë u bë një  ditë  pas vdekjes së Sultan Qaboos, që sundoi për një kohë të gjatë.

Johnson i cili shprehu ngushëllimet e tij për vdekjen e sundimtarit, foli fjalë të mira për të ndjerin.

Kronikë nga Iliri Pireva.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë