Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ollie Watkins e çon Anglinë në finale në fund të ndeshjes (VIDEO)

NULL NULL
10.07.2024 22:54
Euro 2024 Soccer Netherlands England watkins
Ollie Watkins i Anglisë pas shënimit të golit të fitores kundër Holandës në Euro24, 10 korrik, 2024. Foto | AP

Një gol i Ollie Watkinsit në minutën e fundit e ka kthyer Anglinë në finalen e Evropianit tre vjet pasi humbi nga Italia në shtëpi.

Anglezët fituan 2:1 ndonëse ishin në avantazh herët pas golit të Xavi Simonsit për Holandën në minutën e shtatë.

Ata fillimisht barazuan nga penaltia në minutën e 18-të, dhe nga ai moment loja ishte relativisht e qetë dhe pa shumë raste.

Mirëpo në skenë doli zëvendësuesi i Harry Kanet, Watkins, i cili realizoi vetëm dhjetë minuta pas inkuadrimit.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.