Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

OKB-ja bën thirrje për hetim mbi zjarrin që vrau disa anëtarë të një familjeje në Gaza

NULL NULL
28.02.2024 23:09
Gaza
Foto nga arkiva. Gaza

Kombet e Bashkuara po kërkojnë një hetim mbi zjarrin izraelit që vrau disa anëtarë të një familjeje në Gaza.

“Ne bëjmë thirrje për një hetim të plotë mbi atë që u raportua”, tha zëdhënësi i sekretarit të përgjithshëm të OKB-së, Stephane Dujarric.

“Ato duhet të hetohen”, tha Dujarric, duke përsëritur lutjen e OKB-së për Izraelin që të lejojë më shumë gazetarë në Gaza.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.