16:30, 14 Qershor 2018

Filmi më i ri i serisë së filmave të famshëm e që kësaj radhe vjen me një kast aktoresh kryesore gra, ka shfaqur premierën në Londër.

“Ocean’s 8” është shfaqur në Cineworld Leicester Square mbrëmjen e së mërkurës dhe të gjitha aktoret shkëlqyen me dukjet e tyre.

Rihanna, Sandra Bullock, Helena Bonham Carter, Cate Blanchett kthyen kokat e të gjithëve në tepihun e kuq.

Këngëtarja dhe aktorja Rihanna kishte të veshur një fustan të artë.

Përplot shkëlqim ishin edhe dukjet e Bullock dhe Carter përderisa Blanchett kishte një dukje klasike me pantallona dhe bluze përplot pupla.

Golden girl: Rihanna - who made her entrance later than the rest of her co-stars - arrived in a golden gown, featuring a low-clinging, plunging neckline, teasing a glimpse of the Rude Boy singer's bust

Centre of attention: She was surrounded by hordes of photographers as she entered the venue

Glitter girls: Using the opportunity to bring the glamour to the Ocean's 8 London premiere were stars of the film Sandra Bullock and Helena Bonham Carter, who arrived in dramatic and sparkling ensembles, turning heads as they did

Leading the cast: Ocean's 8 all-star female line-up sees Debbie (Sandra) - the estranged sister of Danny Ocean - attempt to pull of a $150 million heist at the Met Gala

Sleek: The outfit was nipped at the waist with a sash and fell into above-the-ankle bottoms, showing off the Speed actress' black strap heels

Stunning: She piled her dark locks atop her head in a trademark messy 'do, allowing strands to flutter here and there around her pretty features

Fluttering in: Cate Blanchett rocked a quirky dove grey feathered top and sleek black slacks

All smiles: Cate styled her blonde locks in light waves, showcasing emerald and silver earrings

Ocean's 8 UK film premiere - Arrivals Featuring: Helena Bonham Carter, Sandra Bullock, Sarah Paulson, Mindy Kaling Where: London, United Kingdom When: 13 Jun 2018 Credit: Lia Toby/WENN.com

Konkurs Pune

Lexo më shumë