Objekti i Ministrisë së Mbrotjes në Rusi përfshihet nga zjarri - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Objekti i Ministrisë së Mbrotjes në Rusi përfshihet nga zjarri

NULL NULL
05.04.2023 20:47

Ministria e Mbrojtjes në Rusi thuhet se është përfshirë nga zjarri sot. Ndërtesa ndodhet në rrugën Znamenka, afër Kremlinit.

Zjarri raportohet se filloi në një kabinet në katin e tretë të ndërtesës së shekullit të 18-të.

“Rreth orës 19:30, në një nga ndërtesat administrative të Ministrisë së Mbrojtjes në Moskë, punonjësit e shërbimit zbuluan tym në ambiente. Reparti i zjarrfikësve dhe Ministria e Situatave të Emergjencës dolën në vendngjarje,” citoi Interfax të thoshte Ministria e Mbrojtjes në një deklaratë.

Ministria e Mbrojtjes tha se aktualisht është duke përcaktuar shkakun e zjarrit, raporton TASS, shkruan Skynews, transmeton Klankosova.tv.