Obelisku për të pagjeturit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Obelisku për të pagjeturit

NULL NULL
27/04/2015

Në oborrin e Kuvendit të Kosovës është ngritur Obelisku për nder të të pagjeturve të Kosovës.

Zbulimi i këtij memoriali u bë me rastin e shënimit të Ditës së të pagjeturve nga kryeministri Isa Mustafa, kryetari i Kuvendit Kadri Veseli si dhe familjarët e të zhdukurve gjatë luftës së vitit 1999 në Kosovë.