Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

OAK takon Ahmetin, adreson problemet e bizneseve në kryeqytet

NULL NULL
20.03.2018 10:23

Oda e Afarizmit të Kosovës (gjatë një takimi që ka pasur me kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti kanë diskutuar për mosfunksionalizimin e zonës ekonomike, vonesën në pranimin teknik të objekteve, mungesën e hapësirave për bizneset që ofron kjo komunë dhe tema të tjera.

Bëhet e ditur se OAK gjatë këtij takimi adresoi shumë kërkesa dhe probleme që ka biznesi dhe sfidat që hasin bizneset, si nga ana e nivelit qendror ashtu edhe në atë lokal.

Nga ana tjetër kreu i Prishtinës shprehu interesim që të ketë bashkëpunim me Odën e Afarizmit të Kosovës, sepse sipas tij në këtë mënyrë do të përfitojnë shumë bizneset, duke thënë që është interes i dy anshëm që të kenë komunikim të vazhdueshëm dhe takime të rregullta me Komunën e Prishtinës.

Të dy palët u pajtuan që mungesa e informacionit e vështirëson të bërit biznes në Kosovë, andaj takimet e përbashkëta me bizneset dhe Komunën janë të mirëseardhura.

Gjithashtu krijimi i një oferte për bizneset nga Komuna do të jetë me interes të madh çoftë për bizneset ashtu edhe për Komunën e Prishtinës, transmeton Klan Kosova.

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.