Nxënësit nga pakicat lihen anash te Festa e Abetares (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nxënësit nga pakicat lihen anash te Festa e Abetares (VIDEO)

NULL NULL
nga Qendresa Tershana 2 months më parë

Në Pejë, të martën u kremtua Festa e Abetarës.

Por, bashkë me bashkëmoshatarët e tyre nga komunat e tjera nuk ishin edhe dhjetë nxënës të pakicave, të cilët u ulën të ndarë.

Nxënësit thonë se do donin të ishin më në qendër, derisa mësuesja e tyre Xhylfidane Morina deklaroi se kjo nuk ka të bëjë me diskriminim dhe se ishte veç një rastësi, njofton Klan Kosova.

Po ashtu e njëjta tha se kjo ishte dhe dëshirë e nxënësve.