Lebron James, DeAndre Jorda, LaMarcus Aldridge, Dwyane Wade dhe Roy Hibbert janë lojtarët që me një korrik iu skadon kontrata aktuale.

22:01, 28 Qershor 2015

Merkatoja e NBA-së po bëhet më e nxehtë se kurrë.

Këtë verë lëvizjet pritet të jenë të mëdha pasi shumë basketbollistë që kanë spikatur në vitet e fundit prej datës një korrik pritet të shndërrohen në lojtarë të lirë.

Gjithsesi, pesë janë emrat më të lakuar të cilët po mbajnë në ankth tifozeritë e shumë skuadrave me zgjedhjen që do të bëjnë, transmeton supersport.al.

I pari në këtë listë është pa diskutim Lebron James.

30 vjeçari nga Akron nuk po aktivizon opsionin që ekziston në kontratën e tij me Cleveland për rinovimin edhe për 1 tjetër sezon me një pagë prej 21,7 milionë dollarësh dhe me

Një tjetër emër i lakuar në merkato është DeAndre Jordan.

Prej 1 korrikut basketbollistë pa kontratë do të jenë edhe LaMarcus Aldridge. Dwyane Wade dhe Roy Hibbert.

Konkurs Pune

Lexo më shumë