16:57, 22 Maj 2020

Së paku 94 mijë e 729 persona kanë vdekur si pasojë e koronavirusit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Nga të dhënat e Johns Hopkins University së paku një milion e 577 mijë e 758 veta janë infektuar anembanë vendit. Aktualisht SHBA prinë me numrin e të prekurve në botë, shkruan CNN, transmeton Klan Kosova.

Në rastet totale përfshihen të të gjitha 50 shtetet amerikane, Distrikti i Kolumbisë dhe territore tjera, sikurse edhe rastet e riatdhesuara.

Konkurs Pune

Lexo më shumë