Numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi e Siri shkon në mbi 7800 - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi e Siri shkon në mbi 7800

NULL NULL
08.02.2023 01:07

Numri i të vdekurve nga tërmeti shkatërrues që preku Turqinë e Sirinë të hënën, tani është rritur në më shumë se shtatëmijë e 800.

Një ndarje e shifrave nga agjencia e lajmeve AFP thotë se pesëmijë e 894 njerëz vdiqën në Turqi dhe të paktën njëmijë  e 932 raportohen të vdekur në Siri.