Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Numri i të vdekurve nga sulmi me raketa ruse në Dnipro arrin në 21

NULL NULL
15.01.2023 14:42

Numri i të vdekurve nga një sulm me raketa ruse në një bllok apartamentesh në qytetin ukrainas Dnipro u rrit të dielën në 21, ndërsa punonjësit e shpëtimit u përpoqën të gërmojnë nëpër një grumbull të madh mbeturinash në kërkim të të mbijetuarve.

Të paktën 35 persona janë ende të zhdukur dhe 73 janë plagosur, shkroi Mykola Lukashuk, kreu i këshillit rajonal në aplikacionin e mesazheve Telegram.

“Digjuni në ferr, vrasës rusë”, ka shkruar ai, raporton Reuters, transmeton Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.