Numërohen gati të gjitha votat në Prizren, VV e PDK shkojnë në balotazh

Numërohen gati të gjitha votat në Prizren, VV e PDK shkojnë në balotazh

NULL NULL
2 months më parë

Në Prizren do të ketë balotazh mes Vetëvendosjes dhe PDK-së.

Mytaher Haskuka po prin me 39.77 % të votave derisa Shaqir Totaj ka 31.38 %, kur mbi 96 % e votave janë numëruar.

Anton Quni i LDK-së ka dalë i treti me 15.27 %, njofton Klankosova.tv.