Numërohen 95 për qind e votave në Prishtinë, Vitia prin me 42,38 për qind

Numërohen 95 për qind e votave në Prishtinë, Vitia prin me 42,38 për qind

NULL NULL
1 month më parë

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia, po fiton me 42,38 për qind.

Pas tij vjen Përparim Rama i Lidhjes Demokratike të Kosovës me 29,33 për qind.

I treti është renditur Uran Ismaili i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili.

Sipas këtij rezultati në Prishtinë do të ketë balotazh midis Vitisë dhe Ramës.