Nuk largohet, vetëm pastrohet “kontejneri” veturë në Tophane (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nuk largohet, vetëm pastrohet “kontejneri” veturë në Tophane (VIDEO)

NULL NULL
15/08/2019

Dikur përdorej për transport, por deri në mëngjesin e së enjtes, e kryente një funksion tjetër.

Automjeti i djegur ishte shndërruar në kontejner nga banorët e lagjes “Tophane” në Prishtinë.

Dhe atë që nga marsi i këtij viti kur dikush i vuri flakën, njofton Klan Kosova.

Kështu, ishte bërë shumë pengesë për banorët e rrugës “Kadri Gjata”.

Kompania “Pastrimi”, që të enjten e hoqi bërllokun, një ditë më herët i tha Klanit se nuk e ka përgjegjësi largimin e mbeturinave që janë jashtë kontejnerëve.

Ndërkohë, mbetet e padefinuar se kush është përgjegjës pse vetura e djegur mbeti në këtë pjesë të qyteti.

Pronari i makinës, Edis Sherif, thotë se policia ende nuk i ka përfunduar hetimet për  rastin e djegies, andaj nuk e ka larguar nga aty.

Kronikë nga Klan Kosova.