Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Vendosë vajzën para sëmundjes

NULL NULL
03.05.2015 14:12

Simon Moore, është 30 vjeç dhe ai kishte lindur me sindromën “Treacher Collins”.

Sindroma TC paraqitet në 1 prej 50,000 foshnjave e lidhet me shpërfytyrim dhe  karakterizohet me mungesë të kockave të faqeve. Ai në vitin 2014 është bërë me një vajzë që e ka të njejtën sëmundje si ai, por për të ajo është vajza më e bukur në botë, dhe detyra e tij është që çdo ditë ti ja tregojë asaj se sa e bukur është.

Ai u shpreh se sa shumë kishte vuajtur, çdo herë që njerëzit i’a bënin me gisht në drejtim të tij për shkak të pamjes,por ai nuk është penduar  për asnjë moment që ai dhe gruaja e tij kanë vendosur që ta mbajnë vajzën e tyre.

“Unë nuk kam uruar kurre që Alice të mos e ketë TC. Edhe pse unë jam rritur me gjithë ato probleme prej kësaj sëmundje,mua prapë nuk më interesonte nëse vajza ime do diagnostifikohej me këtë sindromë. Kjo sepse për mua nuk ka  asgjë më të veqantë në këtë planet, sesa Alice ime”

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.