Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nuk braktisen fëmijët si më parë

NULL NULL
30.04.2015 16:03
Missing the spring

Numri i fëmijëve të braktisur në Kosovë gjatë vitit 2014, ka rënë krahasuar me vitin paraprak.

Sipas Agjencisë së Statistikave të Kosovës gjatë vitit të kaluar 42 fëmijë ishin braktisur, që është për 10 më pak krahasur me 2013-në.

Këto të dhëna u bën publike sot nga Agjencia e Statistika të Kosovës gjatë prezantimit të publikimit “Statistikat e Mirëqenies Sociale”

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.