Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Notat e lojtarëve: Real – Juve

NULL NULL
14.05.2015 10:15
Juventusi është kualifikuar në finalen e madhe në Champions League, pasi luajti baraz me Real Madridin në ndeshjen e dytë me rezultat 1-1.

Lojtari i ndeshjes ishte sulmuesi Alvaro Morata i Juventusit, i cili e shënoi golin e barazimit. Ndërsa dështimi i ndeshjes ishte Bale.

Vlerësimet e lojtarëve

Real Madrid : Casillas 8, Varane 8, Sergio Ramos 7.5, Marcelo 8.5, Carvajal 8.5, Toni Kroos 8.5, Bale 7.5 (Dështim i ndeshjes), Isco 8, James 8, Cristiano Ronaldo 8, Karim Benzema 8.
Juventus: Buffon 8.5, Lichtsteiner 8, Evra 8, Chiellini 8, Bonucci 8, Pirlo 7.5, Pogba 7.5, Arturo Vidal 8, Marchisio 8, Carlos Tevez 8, Morata 9 (Lojtar i ndeshjes).

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.