Notarja amerikane Anita Alvarez shpëtohet nga trajnerja pasi i ra të fikët në pishinë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Notarja amerikane Anita Alvarez shpëtohet nga trajnerja pasi i ra të fikët në pishinë

NULL NULL
1 week më parë

Notarja amerikane Anita Alvarez u shpëtua nga fundi i pishinës nga trajnerja e saj pasi i ra të fikët në Kampionatin Botëror të Aquatics.

25 vjeçarja nuk po merrte frymë dhe ishte fundosur pasi kishte përfunduar rutinën e saj në finalen e lirë solo në Budapest.

Trajnerja e saj Andrea Fuentes, e tërhoqi Alvarezin në sipërfaqe përpara se të hiqej me barelë.

Ekipi amerikan i notit më vonë lëshoi ​​një deklaratë nga Fuentes duke thënë se Alvarez “ndihet mirë tani”.

Notares më parë i ra të fikët pas një rutine gjatë një ndeshjeje kualifikuese olimpike në Barcelonë vitin e kaluar, me Fuentes që gjithashtu e shpëtoi atë në atë rast, transmeton Klankosova.tv.

Për incidentin më të fundit, Fuentes tha: “Anita është në rregull, mjekët kontrolluan të gjitha elementet jetësore dhe gjithçka është normale – rrahjet e saj të zemrës, oksigjeni, nivelet e sheqerit, presioni i gjakut etj. Gjithçka është në rregull. Ne ndonjëherë harrojmë se kjo ndodh në sporte të tjera me qëndrueshmëri të lartë si maratonë, çiklizëm. Të gjithë kemi parë imazhe ku disa atletë nuk arrijnë në vijën e fundit dhe të tjerë i ndihmojnë ata të arrijnë atje. Sporti ynë nuk është i ndryshëm nga të tjerët, vetëm në një pishinë, ne i kalojmë kufijtë dhe ndonjëherë i gjejmë. Anita ndihet mirë tani dhe mjekët thonë se është mirë. Nesër do të pushojë gjithë ditën dhe do të vendosë me mjekun nëse mund të notojë në finalet e ekipit të lirë apo jo”.

Anita Alvarez is rescued underwater by her coach Andrea Fuentes

Anita Alvarez is rescued underwater by her coach Andrea Fuentes

Anita Alvarez is rescued underwater by her coach Andrea Fuentes