16:30, 12 Korrik 2019

Nora Gjakova është kualifikuar në finale të Grand Prixit të xhudos, që po mbahet në Budapest të Hungarisë. Gjakova (-57 kg) mposhti në gjysmëfinale Miryam Roper të Panamasë.

Në finale takohet me Rafaela Silva të Brazilit.

Në finale ndodhet edhe Distria Krasniqi (-48 kg), kurse Majlinda Kelmendi (-52 kg) lufton për medaljen e bronztë.

Blloku final zhvillohet prej orës 17:00. Iu urojmë fat dhe suksese garueseve tona.

Konkurs Pune

Lexo më shumë