Nobelisti Shechtman e bën shqiponjën (FOTO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nobelisti Shechtman e bën shqiponjën (FOTO)

NULL NULL
08.05.2023 18:52

Fituesi i Çmimit Nobel në Kimi, Dan Shechtman, ka qëndruar këto ditë për vizitë në Kosovë.

Shechtmani, i cili është profesor në Universitetin Technnion – Instituti i Teknologjisë i Izraelit, ka mbajtur një ligjëratë në Fakultetin e Filologjisë në Universitetin e Prishtinës.

Ai po ashtu është shoqëruar në ambiente të ndryshme të Kosovës, dhe në dy momente madje e ka bërë edhe simbolin shqiptar, shqiponjën me dy krena.