Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Njeriu Orkestër

NULL NULL
11.05.2015 12:40
Ben Morfitt ka realizuar një video të jashtëzakonshme ku performon i vetëm në të gjitha instrumentet e një orkestre.

Ben Morfitt nga Yorkshire, në Angli, ishte vetëm 10 vjeç kur filloi ta shkruajë skenarin pë filmin vizatimor të quajtur Pegul.

Me kalimin e kohës, kjo ishte nje ide që u zhvillua për të kaluar në gjëra të reja.

Tash, Morfitt është 24-vjeçar dhe ka realizuar një video të jashtëzakonshme ku performon i vetëm në të gjitha instrumentet e një orkestre.

Madje, ai ka bërë edhe një montazh fotografish të vetvetes ku në pamje të madhe ngjan si një orkestër e vërtetë.

klankosova.tv 

https://www.youtube.com/watch?v=_pI9EQB6WzE

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.