Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Njeriu me gjuhën më të gjatë në botë e përdor atë për të pikturuar (VIDEO)

NULL NULL
21.02.2023 22:53

Një burrë nga Kalifornia, gjuha e të cilit i dha një rekord botëror Guinness, tha se ka gjetur një mënyrë të pazakontë për të vënë në punë muskulin e tij unik – të pikturojë.

Nick Stoeberl, i cili u vlerësua me rekordin botëror për gjuhën më të gjatë kur u mat zyrtarisht me 3.57 centimetra nga maja te dhëmbët në vitin 2012, tregoi aftësitë e tij të pazakonta në pikturë gjatë një paraqitjeje televizive.

Stoeberl u tregoi mikpritësve Phillip Schofield dhe Holly Willoughby se si e mbështjell gjuhën e tij me mbështjellës plastik përpara se ta zhytë në bojë dhe ta përdorë për të vizatuar në një kanavacë.

Thyesi i rekordeve tha se i është dhënë pseudonimi Lickasso për metodën e tij të pazakontë të pikturës. Ai tha se pikturat e tij janë shitur deri në 1200 dollarë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.