Njëri nga sulmuesit kishte biletë për ndeshjen Francë - Gjermani - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Njëri nga sulmuesit kishte biletë për ndeshjen Francë – Gjermani

NULL NULL
15/11/2015

Njëri nga sulmuesit e akteve terroriste në Paris që ndodhën dy netë më parë, kishte pasur biletë për të ndjekur takimin miqësor në mes të Francës dhe Gjermanisë.

Wall Street  Journal ka raportuar se ai kishte tentuar për të hyrë në stadium para se ta hidhte veten në ajër.

Sulmuesi thuhet të ketë pasur një jelek me eksploziv gjersa kishte provuar të hynte 15 minuta pasi kishte filluar takimi.

Njëri nga sulmuesit më pas kishte shpërthyer eksplozivin në një McDonals, ka thënë policia, ndërsa aty kishte mbetur një i vdekur.

Pas dështimit për të hedhur eksploziv në stadiumin Stadio de France, kishte ndodhur sulmi në Bataclan në sallën e koncerteve, tranmeton Klan Kosova.