Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

‘Njëbrirëshi’ është kapur nga kamera në parkun kombëtar të Arizonës (FOTO)

NULL NULL
17.11.2023 21:19
njebrireshi dreri

Një “njëbrirësh” i kapur në kamerën e shtegut në Parkun Kombëtar të Pyjeve të Petrified të Arizonës në ShBA ishte një dre mashkull njëvjeçar që humbi para kohe një nga brirët e tij.

Parku tha në një postim në Facebook se drerët meshkuj njëvjeçarë zakonisht rrisin grupin e tyre të parë të brirëve si “trarë të vetëm”, dhe dreri i regjistruar nga kamera e gjurmëve me sa duket kishte humbur një nga të tijat.

“Rënia e brirëve zakonisht ndodh në fund të dimrit ose në fillim të pranverës, por humbja e hershme e brirëve mund të rezultojë nga përleshja, ushqimi i dobët ose sëmundjet/lëndimet që ndikojnë në nivelet e testosteronit”, thuhet në postim.

Zyrtarët e parkut bënin shaka se dreri, i cili u regjistrua në një shëtitje natën nën hënën e plotë, ishte një krijesë mitike.

“Hëna e plotë nxjerr njëbrirëshit e parkut”, thuhet në postim.

njebrireshi dreri

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.