Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Një vjetori i Botërorit në Katar

NULL NULL
nga Shpend Spahija 20.11.2023 10:20

Data e sotme shënon një vjetorin e fillimit të Kampionatit Botëror që u zhvillua në Katar nga 20 nëntor deri më 18 dhjetor.

Ky ishte edicioni i 22 i Botërorëve, të në cilin në fund titullin e kampionit e fitoi Argjentina pasi mposhti në finalen dramatike Francen, 4-2 në penalti.

Në atë kampionat u zhvilluan gjithsej 64 ndeshje, u shënuan 172 gola me mesataren prej 2.69 për ndeshje.

Lojtari më i mirë u zgjodhë Lionel Messi, ndërsa golashënuesi më i mirë Kylian Mbappe me 8 gola.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.