Një vajzë vdes në QKUK, babai e raporton rastin në polici

Një vajzë ka vdekur në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës ku ishte duke u trajtuar. Rasti ka ndodhur gjatë së hënës rreth orës 18:30. Babi i viktimës e ka raportuar tastin në polici. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion/ Klankosova.tv