19:22, 24 Janar 2020

Sot rreth orës 18:00 një tërmet i fuqishëm ka goditur në lindje të Turqisë.

Sipas faqes së tërmeteve ‘EMSC’, ky tërmet ishte me magnitudë 6.8 shkallë, transmeton Klan Kosova.

Dridhjet e tërmetit janë ndjerë në të gjithë vendin dhe nuk dihet nëse ka persona të lënduar apo dëme materiale.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë