19:49, 15 Korrik 2019

Bernard Berisha është akteri kryesor i ndeshjes së sotme të Akhmat Groznyt ndaj Krasnodarit.

Mesfushori i majtë i Kosovës fitoi penallti, humbi penallti dhe shënoi një super gol me volej.

Falë golit të tij, Akhmat Grozny e nisi kampionatin rus me fitore 1:0.

Fillimisht në minutën 10 fitoi vetë një penallti nga ndërhyrja e pastër e kundërshtarit. Penalltinë ia kuptoi portieri.

Nuk vonoi shumë dhe në minutën 28 e shndërroi në gol një harkim të gjatë nga e djathta, duke realizuar me volej.

Me këtë penallti të fituar dhe golin e shënuar, Bernardi vetëm sa konfirmoi formën e mirë që tregoi gjatë ndeshjeve miqësore.

Konkurs Pune

Lexo më shumë