11:03, 23 Janar 2020

Pritja e gjatë e Gianni De Biasit, për t’u rikthyer në krye të një skuadre futbollit, duket se po merr fund.

Dhe nuk bëhet fjalë për një klub, por për përfaqësuesen e Iranit. 63-vjeçari mësohet se do të firmosë një kontratë me kohëzgjatje 2 vite e gjysmë, me synim kualifikimin e kombëtares aziatike në Botërorin e vitit 2020.

Duket disi ironike për De Biasi, që zotëron edhe shqiptare, do të drejtojë përfaqësuesen e një vendi në konflikt të hapur diplomatik me Shqipërinë.

Madje, pjesën më të rëndësishëm që përshkrimin e karrierës së tij ka pikërisht kualifikimin e kuqezinjve në Euro 2016./Supersport.al

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë