Një shesh në Niagara Falls City të Kanadasë do ta mbajë emrin “Nënë Tereza” (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Një shesh në Niagara Falls City të Kanadasë do ta mbajë emrin “Nënë Tereza” (VIDEO)

NULL NULL
nga Enis Reçica 22.05.2023 10:46

Emri i humanistes shqiptare, “Nënë Tereza” është i njohur nga shumë kush, kudo në botë.

Edhe kanadezët e njohin dhe e respektojnë atë. Bile, shumë shpejt, një rrugë, shesh, apo institucion atje do të mbajë emrin e Gonxhe Bojaxhiut.

Kështu ka bërë të ditur në Sytë 7 në Klan Kosova zëvendësministri i Ministrisë së Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Arbër Vokrri.

Ai tha se ky koordinim u arrit me udhëheqësit e qytetit të Niagara Falls.

Vokrri, në Sytë 7 tha se së shpejti do bëhet edhe binjakëzimi i parë ndërkomunal mes Junikut dhe një qyteti në Kanada. Ai, në vizitën e tij njëjavore në Kanada, tha se ka kuptuar që nuk ka shumë bashkëpunime mes Kosovës dhe këtij vendi, ndonëse ky vend është tejet i gatshëm ta bëjë një gjë të tillë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.