Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Një muaj paraburgim për hajnin

NULL NULL
07.05.2015 16:47
Gjykatës Themelore në Gjilan, sipas kërkesës së Prokurorisë Themelore në Gjilan, ka urdhëruar mbajtjen në paraburgim për të pandehurin N. B., në kohëzgjatje prej 1 muaji.

Gjykata Themelore e Gjilanit ka vendosur masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 1 muaji për të pandehurin N.B. nga Ferizaj që kishte kryer vjedhje në disa shtëpi të fshatrave të Gjilanit  si dhe i kishte  kanosur edhe me armë zjarri të dëmtuarit.

Sipas kësaj gjykate, N. B. nga fshati Surqin e Ferizajt dyshohet se ka kryer veprat penale, vjedhje grabitqare si dhe vjedhje grabitqare në tentativë.

N. B. do të qëndroj në paraburgim nga 5 maji deri më 4 qershor të këtij vit.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.