Një gjerman i dënuar, ‘i dyshuari zyrtar’ për zhdukjen e trevjeçares Madeleine McCann 15 vjet më parë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Një gjerman i dënuar, ‘i dyshuari zyrtar’ për zhdukjen e trevjeçares Madeleine McCann 15 vjet më parë

NULL NULL
2 months më parë

Përdhunuesi dhe pedofili i dënuar gjerman, Christian Brueckner, është bërë në mënyrë sensacionale një ‘i dyshuar zyrtar’ për zhdukjen e Madeleine McCann, në prag të 15 vjetorit të zhdukjes së saj.

44 vjeçari i cili ka qenë i lidhur me katër vrasje të tjera fëmijësh në të gjithë Evropën që nga viti 1996, u emërua nga prokurorët gjërmanë si njeriu ‘përgjegjës’ për rrëmbimin dhe vrasjen e Madeleine në qershor të vitit 2020. Por që atëherë nuk është ngritur asnjë akuzë.

E përditshmja gjermane Bild pretendoi se ai është i dyshuari zyrtar në këtë rast nga policia në Portugali. Kjo sjell shpresë të re se një nga krimet më të tmerrshme të pazgjidhura në botë mund të mbyllet tashmë.

Brueckner, një pedofil i dënuar, aktualisht gjendet në një burg gjerman për përdhunimin e një turisti amerikan 72-vjeçar në Portugali, vetëm 18 muaj para se Madeleine të rrëmbehej. Ai dihej se hynte në dhomat dhe apartamentet e hotelit në Algarve për të plotësuar të ardhurat e tij nga tregtia e drogës dhe u largua papritur nga jugu i Portugalisë në vitin 2007, vitin kur Maddie u zhduk pas më shumë se një dekade që jetonte atje.

Ai supozohet se ka pranuar rrëmbimin e Madeleine te një mik në një bar dhe hetuesit gjermanë thuhet se besojnë me vendosmëri se ai e vrau trevjeçarin, por nuk kanë prova për ta akuzuar atë për Scotland Yard që besojnë se oficerët në Evropa mund të jetë duke u mbështetur në një dëshmitar jo të besueshëm.

Prindërit e Maddie, Gerry dhe Kate ende nuk kanë komentuar mbi vendimin, por ata kurrë nuk kanë hequr dorë nga shpresa që vajza e tyre, e cila tani do të ishte 18 vjeç, është ende gjallë.

Mbrëmë pati një konfuzion pasi agjencia e lajmeve AFP raportoi se një person ishte ‘akuzuar’ nga autoritetet gjermane për krimin me kërkesë të policisë portugeze, shkruan Daily Mail, transmeton Klankosova.tv.

Officers are hoping to trace the woman, who is believed to have stayed with suspect Christian Brueckner (pictured) in a house in Praia da Luz, Portugal, prior to then three-year-old Maddie's disappearance