Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Një fanse vdes në koncertin e Taylor Swift në Rio De Janeiro

NULL NULL
18.11.2023 16:15

Një fanse e re braziliane e këngëtares amerikane Taylor Swift vdiq në Rio de Zhaneiro të premten mbrëma në koncert mes një valë të nxehti rekord në pjesë të mëdha të Brazilit.

Ana Clara Benevides, 23 vjeçare, u sëmur në stadiumin Nilton Santos, shkroi organizatori i ngjarjes T4F në Instagram, shkruan Reuters, transmeton Klan Kosova.

Ajo u shoqërua menjëherë nga stafi mjekësor dhe më pas u dërgua në një stacion mjekësor në vend, përpara se të transferohej në spitalin Salgado Filho, ku vdiq.

Rreth 60,000 fansa ishin mbledhur për koncertin e Swift-it në stadium, i cili ndodhet larg plazheve të freskëta të Rios me kartolina në një lagje në veri të qytetit.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.