Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Një familje shqiptare evakuohet nga Gaza

NULL NULL
20.11.2023 18:36
Familja shqiptare gaza

Një familje shqiptare gjashtë anëtarëshe është evakuar nga Gaza.

Lajmi u bë i ditur nga ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Igli Hasani.

Hasani tha se ata do t’i bashkohen pjesës tjetër të familjes që mbërritën në Shqipëri në fillim të këtij muaji.

“Operacioni sfidues përfundoi me sukses sot në mesditë, falë bashkëpunimit të diplomatëve tanë në Tel Aviv dhe Kajro si dhe Ministrive të Jashtme të Izraelit dhe Egjiptit. Mirënjohje të gjithë kolegëve të përfshirë në këtë proces”, ka shkruar Hasani në rrjetet sociale përcjell Klankosova.tv

Nga 7 tetori, në Rripin e Gazës po vazhdojnë luftimet mes Hamasit dhe Izraelit.

Mijëra vetë, në mesin e të cilëve gra dhe fëmijë humbën jetën si pasojë me luftimeve.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.